У понедељак, 1. јуна, ученици шестог разреда наше школе прославили су празник Педесетнице учешћем у Светој Литургији у Цркви Свете Петке у Пожаревцу.
Ова посета била је прилика да ученици, окупљени око Епископа пожаревачко-браничевског Игнатија М., кроз литургијско сабрање доживе значај заједништва, љубави и међусобног поштовања утемељених у Тајни Свете Тројице.
У свечаној атмосфери ученици су достојанствено обележили празник Силаска Светог Духа на апостоле.
Након Свете Литургије, дружење је настављено у порти Цркве, где су ученици уз заједнички доручак провели време у разговору, радости и лепом расположењу.
Ученици VI разреда и вероучитељ Данијела К. уз подршку и разумевање предметних наставника и директора школе.











