У склопу ” Недеље сећања и заједништва” а у сусрет Дану школе
Ученици 2/3 имали су Тематски дан „Другарство, мост који нас спаја“
Данас, 8.5.2026. разним активностима разговарали смо о важности емпатије,саосећања за потребе других, пријатељства и међусобног уважавања.
У оквиру тематског дана реализоване су занимљиве активности:
Најпре смо читали поучну причу “Два вука” причали о врлинама и манама,Следећа активност је била
„Kруг емпатије“ – ученици су говорили лепе речи једни о другима, учећи како топлина и подршка могу улепшати дан.
„Рука пријатељства“ – кроз заједнички креативни рад ученици су показали колико је важно пружити руку подршке и градити мостове пријатељства међу собом.
На крају ученици су писали поруке дана: „Другарство, мост који нас спаја“
„Заједно чинимо свет лепшим“ „Ту сам за тебе“ „ Љубав и доброта кад се деле постају све веће“„Другарство не познаје разлике “
Kао завршна активност, израђен је пано посвећен емпатији и пријатељству, који ће нас свакодневно подсећати на важност доброте, разумевања и заједништва.
Одељенски старешина 2-3, Јасмина Ивошевић
Директор школе
Златан Радовановић










